۲۴ آبان ۱۳۹۷
بدون نظر

کودکان باید در هر زمانی در شرایط جسمی و روحی خوبی قرار داشته باشند. خطرهای زیادی کودکان را تهدید میکند. یکی از این خطرها دسترسی کودکان به اینترنت است. در سرتاسر جهان کودکان زیادی وجود دارند که به اینترنت دسترسی دارند و از آن استفاده می کنند. اولین و بهترین راه، حرف زدن با فرزند خود است. آگاه کردن آن‌ها در مورد زورگیرهای اینترنتی، وب‌سایت‌های غیر ایمن، ویروس‌ها و همچنین خطر هکرها. نگرانی‌های خود را با لحنی خوب و درعین‌حال با قاطعیت بیان کنید. به آن‌ها بیاموزید چگونه مسئولیت‌پذیر باشند، چگونه به‌درستی و در چه موضوعی از موتورهای جستجو استفاده کنند و چگونه در یک شبکه اجتماعی حساب کاربری ایجاد و مدیریت کنند و چگونه بتوانند از اینترنت خرید کنند مانند خرید لباس بچه گانه!

kodak va internet3

kodak va internet

خطرات اینترنت برای کودکان

۱-    اشخاص ناشناس و حتی افراد کودک آزار می توانند سهمی در برقراری ارتباط با کودک از طریق ایمیل و چت روم ها و پیامرسان های اینترنتی داشته باشند.

۲-    دریافت ایمیلی با محتوای جنسی

۳-    دسترسی آسان به پایگاه هایی که تصاویر مربوط به بی مبالاتی های جنسی و خشونت ورزی و مصرف مواد را تبلیغ می نمایند.

۴-    مواجهه با اطلاعات عجیب غلط و زبان های غیر متعارف.

۵-    ظاهر شدن پیام های مستهجن بر روی صفحه

۶-    اینترنت مثل تلوزیون می تواند زمان لازم برای مطالعه بازی فعالیت های اجتماعی و بودن در دنیای واقعی را برای کودکان کاهش دهد.

۷-    کوکان علاوه بر دیدن صفحه رایانه نیاز دارند سایر حواس خود را مانند بوییدن شنیدن و حس کردن پرورش دهند.

۸-    بدنبال استفاده زیاد از رایانه چشم دست و ستون فقرات کودکان آسیب می بیند.

۹-    تبلیغات مربوط به مصرف سیگار و الکل بر صفحه اینترنت بدون محدودیت برای کودکان ظاهر می شود.

۱۰-   سوء استفاده از کودکان در آگهی های بازرگانی با استفاده از بولتن ها جوایز بازی ها و تصاویر رنگی.

۱۱-   غالبا برای مقاصد بازاریابی با استفاده از شخصیت های آشنای کارتونی از کودکان اطلاعات شخصی گرفته می شود.

۱۲-   از قصه گویی برای فروش کالاهای تجاری استفاده می شود نه ایجاد کنجکاوی در ذهن پویای کودکان.

kodak va internet2

والدین باید نکاتی را بدانند تا بتوانند از کودکان خود در اینترنت محافظت کنند. از کارهایی که می توانند انجام دهند این است که در مورد اینترنت اطلاعات بیشتری به دست آورند و مهارت خود را در استفاده از آن افزایش دهند و فعالیت های سنی و رشدی مناسب با کودکان خود را تعیین کنند. همراه با کودک از اینترنت استفاده کنند. با هم پایگاه ها را جستجو کنند.نقش تبلیغات را توضیح دهند. بر خطرات اصلی اینترنت تمرکز کنند. این قانون مطلق را تکرار کنند که هرگز کسی را از طریق اینترنت ملاقات نکنید. اجازه ورود به Chatroom را فقط با نظارت بدهند. زمان استفاده را به هدفی خاص محدود کنند. همه نرم افزارهایی را که به خانه آورده می شوند ارزیابی کنند. در مورد مسائلی که در رابطه با فعالیت های رایانه ای و اینترنتی در مدرسه کودک اتفاق می افند اطلاعات به دست آورند.

 

برای امنیت کودکان در استفاده از تلفنهای همراه و اینترنت شما می‌توانید از تعدادی از ارائه دهنده‌هایی در حوضه‌ی امنیت کودک که معروف و قابل اطمینان هستند استفاده کنید:

Qustodio به خانواده‌ها امکان نظارت، دنبال، مکان‌یابی و مسدود کردن همه تماس‌ها و پیام‌هایی که از گوشی همراه، فیس بوک و تمام برنامه‌های کودکان ارسال یا دریافت می‌شود را می‌دهد.

Family Safety برنامه‌ای از شرکت مایکروسافت است که برای کنترل و محدود کردن استفاده کودکان از کامپیوتر است.

iKeepSafe برای خانواده‌ها و کنترل و ایمنی شخصی مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرد.

CyberPatrol بهترین نرم‌افزار حفاظتی، بخصوص زمانی که مجبور به استفاده از ترکیباتی با محتوای مراقبت از کودک در برابر اینترنت باشیم.


نویسنده مطلب modiresite