وروجک ها به دنیا می آیند دقیقا مثل آدم بزرگها نیاز به کلی وسیله دارند مثلا: شیشه شیر، تخت خواب و کمد، غذا، صندلی، ظروف غذا و از همه چیز مهمتر لباس نیاز دارد. لباس های نوزادی انواع و اقسام مختلفی دارند. هر یک از لباس های نوزادی بافت، جنس، متفاوتی دارند با وروجک همراه شوید تا باهم ویژگی لباس نوزاد را بررسی کنیم.

 

چقدر لباس برایش بپوشم؟

نوزادان که نمیتوانند حرف بزنند و به ما بگویند که سرد و یا گرممان هست برای فهمیدن اینکه نوزاد لباس کافی دارد نیاز به راههای سختی نیست بعضی از مادران جوان از این دغدغه ها دارند و سریعا با دماسنج تب بدن نوزاد را چک میکنند. پزشکان کودکان توصیه میکنند که لباس نوزاد باید یک لایه از لباس پدر و مادر بیشتر باشد. به خودتان نگاه کنید مثلا اگر یک پیراهن تن‌تان است و گرمتان نیست، یک پیراهن به اضافه یک زیرپوش تن نوزاد کنید و اگر زیر پوش و پیراهن پوشیده‌اید، یک لباس آستین بلند به لباس نوزاد اضافه کنید.

لباس نوزاد باید چه رنگی باشد؟

علاوه بر اینکه لباس نوزاد باید رنگ شاد داشته باشد اما بهتر است ازرنگ روشن شاد استفاده کنید تا آلودگی و کثیفی به راحتی قابل مشاهده باشد. رنگهایی مثل سبزروشن، لیمویی، صورتی، آبی و سفید است. رنگهای خیلی تند نوزاد را کلافه میکند.

گول ظاهر لباسهای زیبا را نخورید.

لباس نوزاد فقط باید نخی باشد. این نکته را حتما در نظر بگیرید زیرا پوست نوزاد بسیار حساس و لطیف است لباس های پلاستکی را هرگز تن نوزاد نکنید زیرا در اثر تعریق نوزاد عرق سوز میشود. صرفه جویی و سلیقه رنگ ها را هنگام خرید لباس نوزاد کنار بگذارید و فقط لباس نخی برای نوزاد تهیه کنید به خصوص لباس هایی که مستقیم با تن نوزاد برخورد دارد . حتما قبل از استفاده آنها را بشویید. برچسب هایی روی لباس هست آنها را به خوبی مطالعه کنید و سعی کنید لباسی که ۱۰۰ درصد کتان داشته باشد را برای نوزاد خود انتخاب کنید.

 

 

چه مدل لباسی برای نوزاد مناسب است.

مدل لباس نوزاد از آن چیزهایی است که اگر به درستی آن را انتخاب نکنید ممکن است برایتان دردسر ساز شود.

یقه لباس نوزادی: سرنوزاد نسبت به تنش بزرگ است در نتیجه باید یقه لباس بزرگتر از سرش باشد تا هنگام پوشیدن نوزاد اذیت نشود. از لباس هایی که دکمه و یا چسب دارند استفاده نکنید زیرا گردن نوزاد را آزار خواهند داد.

 

خشتک لباس نوزاد: بهترین لباس برای نوزاد سرهمی است زیرا بغل کردن او بسیار راحتتر است و هر بار برای عوض کردن پوشک بچه نیاز نیست که کلا لباس وروجک را کامل در بیاورید.

 

دکمه و زیپ ممنوع: لباس های نوزاد باید بسیار ساده و در عین حال عاری از دکمه و زیپ و یا وسایل تزئینی باشد. سعی کنید لباس هایی برای نوزادتان تهیه کنید که در قسمت جلو دکمه و یا زیپ داشته باشد در غیر این صورت اگر دکمه و یا زیپ در قسمت پشت لباس باشد کمر نوزادتان اذیت میشود.

 


نویسنده مطلب مدیر سایت