در زمستان با آسم کودکم چکار کنم؟

فرزند من هم شاید همانند هم سن و سالهایش هنگامی که به برف بازی مشغول است دلش بخواهد با گلوله برفی صورت خود را سرد نگه دارد تا لپش قرمز شود و یا هنگامی که روی برف ها راه میرود رد پایش بماند، اما وقتی سرفه امانش نمی‌دهد و آسم، ریه‌هایش را ناتوان کرده است، چطور می‌تواند بدون به خطر افتادن سلامتش، لذت برف‌بازی را تجربه کند؟  با وروجک همراه شوید تا راهکارهایی را برای رفع این بیماری را به شما آموزش دهیم.

 

Child-with-asthma-(آسم)0

Child-with-asthma-(آسم)۰

زمستان خطر جدی برای کودکان مبتلا به آسم است.

همه ما میدانیم که زمستان فصل سرما خوردن است و همه کودکان در معرض این ویروس ها هستند، اما سرمای زمستان عاملی تحریک کننده برای این کودکان است که میتواند حملات آسم انها را شدیدتر کند و یا حتی میتواند زندگی این کودکان را به خطر بیاندازد. متخصصان بر این باورند که نفس کشیدن در هوای سرد، علائم آسم را شدیدتر می‌کند. وقتی هوای سرد و مرطوب زمستان به ریه این کودکان وارد می‌شود، باعث اسپاسم مجراهای تنفسی می‌شود و خس خس، سرفه، تنگی نفس را به جان کودکان می‌اندازد. گذشته از این، فراموش نکنید ویروس‌ها و باکتری‌هایی که سرماخوردگی و بیماری‌های زمستانه را ایجاد می‌کنند، بعد از چند روز و با یک درمان ساده مبتلایانشان را رها می‌کنند، اما به سادگی از بدن کودکان آسمی بیرون نمی‌روند. بچه‌های مبتلا به آسم، در برابر این ویروس‌ها آسیب‌پذیرترند و احتمال اینکه یک سرماخوردگی ساده، پای آنها را به بیمارستان‌ها باز کند و به مشکلی که حل کردنش اگر ناممکن نباشد، لااقل دشوار است، تبدیل شود.

شال گردن

به عقیده برخی از متخصصان پوشاندن گردن،دهان و بینی میتواند در حفظ سلامت کودکان مبتلا به آسم موثر باشد، به گفته آنان شال گردن ناجی کودک مبتلا به آسم شماست وقتی کودکان روی دهانشان را با شال گردن می‌پوشانند، به جای وارد شدن هوای سرد به مجاری تنفسی‌شان، هوای گرم از مسیر دهان به ریه‌هایشان برمی‌گردد یا از راه بینی به بدنشان وارد می‌شود. همچنین شما میتوانید از بافت و پلیورهای گرم استفاده نمایید.

Child-with-asthma-

Child-with-asthma-

اجازه ندهید کودکتان قربانی سرما شود.

آسم و بیماری‌های ناشی از آن، یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان است و هر سال، میلیون‌ها نفر، به خاطر عوارض ناشی از مشکلات تنفسی، جان خود را از دست می‌دهند. همین هشدارها کافی است، تا به جای هر روز نشستن در مطب پزشکان و عمل کردن به نسخه‌های رنگارنگی که گره‌ای از مشکلتان باز نمی‌کنند، یک کلاف کاموا بخرید و برای کودکتان شال گردن ببافید. حالا که تحقیقات ثابت کرده شال گردن، موثرترین راه پیشگیری از حملات کشنده آسم در زمستان است، این توصیه را جدی بگیرید و سعی کنید تا جایی که میتوانید کودکان مبتلا به این بیماری را در فصول سرد بیرون نبرید و در خانه با آنها بازی های گوناگون انجام دهید تا بهانه های آن ها کمتر شود.


نویسنده مطلب مدیر سایت